Garść newsów

Od poprzedniego wpisu nie minął jakiś zatrważający szmat czasu, ale z paru względów postanowiłem już dzisiaj skreślić kilka słów. Krótko więc, i na temat, bo mi wskazówki po zegarze jakoś za szybko się przesuwają, a sporo jeszcze dzisiaj do zrobienia.

Po pierwsze, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na swoistą nowość na mojej stronie. W MENU pojawiła się nowa zakładka zatytułowana „Artykuły”. Jak nietrudno zgadnąć, pojawiać się tam będą teksty – lub informacje na temat takowych – z nieco bardziej naukowym zacięciem, popełniane przeze mnie w ramach studiów doktoranckich i szeroko pojętych działań naukowych albo zainicjowane zwykłym a nierzadko bardzo stymulującym kaprysem. Na razie możecie znaleźć tam dwa całe teksty (w formacie PDF) oraz dane na temat trzeciego, który ledwo co opuścił drukarnię. Cóż mogę dodać? Miłej lektury! Jeśli zdarzy się tak, że treść tych artykułów wzbudzi Wasz sprzeciw, nie bójcie się wyrażać swoich opinii. Każda polemika mile widziana!

Druga sprawa. Ruszyło organizowane przez Science Fiction Fantasy i Horror głosowanie na nagrodę literacką Nautilus. Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach, na powieść i opowiadanie, w każdej kategorii przyznaje się trzy miejsca. Oddawać swoje głosy można pod adresem http://www.science-fiction.com.pl/nautilus/.

Wśród nominowanych opowiadań znajdują się moje „Kołysanki dla umarłych” z tomiku Horyzonty Wyobraźni, ale też dwa teksty Agnieszki Hałas, „Wyrok” Michała Stonawskiego czy pierwszorzędny „Ostatni telefon” Stefana Dardy. Serdecznie wszystkich zachęcam do głosowania.

Po trzecie i ostatnie, przez najbliższe dwa tygodnie na moim blogu panować będzie swoiste bezkrólewie, ponieważ wybywam na wakacje. Czternaście dni w ciszy i spokoju, wśród szumu drzew, nad czystym jeziorem… Już się nie mogę doczekać. Komputer biorę, bo bez pisania bym chyba postradał zmysły (do reszty), ale nawet się nie łudzę, że będę siedział nad doktoratem. Choćbym nie wiem jak się starał, w takiej scenerii i tak wyjdzie mi coś z dialogami i zwrotami akcji :). 

Bywajcie! Do przeczytania za dwa tygodnie!

Reklamy

Informacje o Marcin Rusnak

Wrocławianin, rocznik 1984. Miłośnik literatury fantastycznej, muzyki rockowej i dobrego kina. Pisarz, muzyk, tłumacz, nauczyciel angielskiego, mąż.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fantastyka, Różne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Garść newsów

  1. Cedrik pisze:

    Do przeczytania, wypocznij dobrze i pisz 🙂 Też zamierzam… 20-25 dni totalnego pisania. Codziennie. Aż mi ślinka cieknie, jak o tym myślę (a może po prostu głodny jestem).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.